O stránkách


Tématem těchto amatérských stránek hobbystů jsou převážně bederky indiánské, s flapy i bez. Najdete zde ovšem i bederky staro-egyptské, japonské, z oblasti rovníku, typu Rahan nebo Maugli, divošské, bederky modrého lidu Na`vi a podobně. Na stránkách najdete obrázky a texty. Stránky jsou otevřeny všem slušným návštěvníkům a vůbec není podstatné, jestli tito návštěvníci bederky aktivně nosí a nebo ne. Stránky se občas mohou dotýkat intimních zážitků nositelů bederek, nikoliv však v hardcore explicitním stylu. Celý projekt je veden v primitivním kódu HTML, bez reklam.

Cílem těchto stránek je sdílení tohoto hobby s dalšími bederkáři. Bederkám dosud nezasvěceným návštěvníkům stránek se pak snažím tento oděv představit v pozitivním světle. Sekundárním cílem je pak má seberealizace, kdy mě těší takový projekt budovat, vylepšovat a udržovat.

O adminovi stránek (Archer): Bederky jsem objevil zhruba v deseti letech. Mělo to několik pramenů, které vzájemně splývaly; slipové adamky a červené trenýrky na tělocvik, film Nekonečný příběh, komiks Capitaine Apache...
Jako kluk jsem nejprve nosil klasický indiánský typ s fapy. Oblékal jsem se do toho v létě během her s kamarády v lese, doma, u moře a podobně. Na letních táborech ale nikdy, i když jsem několika tábory jako dítě prošel, včetně těch tzv. "indiánských". Ve dvanácti letech jsem objevil kouzlo bederek i ve stylu string/thong bez flapů. Dodnes bederky (s flapy i bez) čas od času aktivně užívám; někdy je nosím doma, v létě si je beru do přírody, někdy je užívám v bazéně i jako plavky. Přesto v tomto mém hobby píše preferuji soukromí.

Nejsem aktivní v žádném dětském oddílu, ani se neangažuji na půdě letních táborů. Ani po něčem takovém netoužím. Nejsem indianhobbysta, přetože jsem měl k těmto lidem dříve hodně blízko. V posledních deseti letech jsem se od indiánů vrátil zpěk ke kořenům, tedy k ideálu noble savages - s plným vědomím, že se jedná jen o svět fantasy. Tento můj naivní ideál se velmi silně centruje kolem filmu Avatar Jamese Camerona. Je mi 40+.


Historie stránek:


2004

Rok vzniku stránek. Tehdy byly vytvořeny jako součást školního cvičení základní výuky kódu HTML. Stránky tvořily všeho všudy tři obrázky, dvě věty a e-mailový kontakt. Jednalo se o jednu z podmínek splnění zápočtu praktického cvičení základů IT. Poté v této podobě a bez mé pozornosti zahnívaly na serveru sweb.cz po další dva roky.

2006

Začali se objevovat lidé, kteří mě kontaktovali s tím, že se jim téma stránek líbí a že bych měl stránky dále rozvíjet. Na stránkách jsem tedy začal s přestávkami pracovat. Přestože jsem se tehdy dopouštěl mnohých učebnicových chyb začínajících webmasterů, jak ve smyslu kódování, tak ve smyslu grafického rozvrhu a obsahu, tak na toto období vzpomínám rád. Toto období trvalo dva roky. V této druhé fázi byly stránky jen sbírkou obrázků s minimem textu. Stránky jsem tehdy vedl více s nadšením, než s rozumem.

2008

Stránky si našly své pravidelné návštevníky. Stránky jsem pak začal směřovat hlavně pro mladší publikum, zvláště pak pro začínající indiány. Začal jsem propagovat české indiánské oddíly a tábory, kde se tehdy bederky nosily. Bylo to velmi nebezpečné období, zvláště v době stigmatizace tématu nahocení dětí. Autorská práva k obrázkům jsem zcela ignoroval; taky proč, když jsem tehdy považoval automaticky všechny bederkáře za mé přátele, resp. bratry. Obederkované obrázky jsem považoval za naše "společné vlastnictví". Stránky byly vlastně jen rostoucí sbírkou fotogalerií.

2009

Počet hitů dosahoval obrovských čísel. Stránky se staly nesmírně populární, aspoň tedy podle počtu návštěvníků. S popularitou stránek přišly zároveň protesty majitelů některých vystavených obrázků, či celých obrázkových sérií. Proto jsem preventivně smazal prakticky všechny fotogalerie, což znamenalo, že jsem přišel o celé tehdejší jádro projektu. Stránky jsem stavěl znovu a prakticky od začátku. Zdrojům z okruhu českých letních táborů a oddílů (původní jádro stránek) jsem se již vyhýbal. Poprvé jsem se také začal více věnovat i textové náplni stránek. Stránky jsem od toho roku začal cíleně směřovat spíše na tu dospělejší bederkařinu.

2010

Poprvé jsem z gruntu změnil schema i grafiku stránek. Podle ohlasů to byl krok dobrým směrem. Návštěvnost postupně spadla zpět do rozumných čísel. I přes jistou sterilitu se mi stránky nakonec líbily víc, než v jejich původní verzi.

Do tohoto roku také spadá spuštění sekundárních stránek jen pro zvané. Idea byla taková, že tyto druhé "klubové" stránky budou pod heslem a že budou obsahovat to, co bychom si na veřejně přístupních stránkách mohli dovolit jen obtížně. Věnoval jsem tomu opravdu hodně mého času a úsilí. Chvíli jsem si dokonce myslel, že veřejně přístupné stránky natrvalo uzavřu ve prospěch tohoto nového projektu. Zpětná vazba drtivé většiny "členů bederkářského kmene" ale byla prakticky nulová. K počátku roku 2011 jsem proto tento sekundární projekt stránek "jen pro zvané" zrušil.

2011

Podařilo se otevřít projekt "Dotazy a odpovědi", upravily se fotogalerie a konečně se také po letech podařilo dát dohromady návod na výrobu indiánské bederky s flapy. Přispěvatelé na stránky tento rok prořídli, téma bederek se u některých vyčerpalo a tak se z relativně malé skupiny bederkářů soustředěných kolem stránek stala ještě menší, spíše tedy extrémně malá. V září mě pak samotného postihla definitivní ztráta motivace pokračovat a tak jsem aktualizaci stránek po jistém váhámí nejdříve zcela pozastavil a za pár dní jsem je nakonec zrušil. Pauza trvala 8 měsíců. Občas je dobré se zastavit a .... začít znovu s čistým listem.

2012

Po znovuoživení stránek jsem opět předělával fotogalerie, doplňoval nové obrázky a mazal ty méně vhodné. Přidal jsem i několik zbrusu nových příběhů. Stránky dostaly novou grafickou úpravu.

2013

Byl založen projekt blogu a `awa rel. Zrušil jsem projekt anket, které měly otřesné provedení.

2014

Pokoušel jsem se udržet dobrý kurz z roku 2012 a 2013. Zrušil jsem celou sekci "otázky a odpovědi". S podobou projektu jsem nebyl spokojen.

Tento rok se mi opět začala ozývat řada zajímavých lidí. V tomto smyslu to byl velmi plodný rok. Někteří z nich mi s projektem stránek dokonce i pomohli (sdílením obrázků, nápadů a také konstruktivní kritikou). Z druhé strany mne konečně přestali ve velkém obtěžovat internetoví trollové a vůbec nepříjemní a podivní lidé kvůli tématu stránek. Zjevně jsem začal mít stránky v takové kondici, že je to přestalo bavit. Na stránky přestalo být na BL serverech ve velkém odkazováno, takže mám klid i z této strany.

2015

I přes dobrý závěr roku 2014 mě počátkem roku 2015 opět postihla únava. Z administrace stránek se stávala nepříjemná rutina. Poslední kapkou pak byly problémy s free-webhostingem, kdy byly stránky během prvních měsíců roku 2015 z důvodů restrikcí za vysoký traffic praticky neustále off-line. Když jsem ani u čtvrtého provozovatele free-webhostingu nenašel stabilní server, tak jsem to prostě vzdal. Stránky tak nebyly dva měsíce v provozu.

Duben 2015 - nový pokus o restart stránek. Stránky dostaly po letech zbrusu nový kabátek. Jejich obsah prošel tvrdou revizí a hloubkovu očistou. Smazal jsem drtivou většinu z původních příběhů. Stránky samotné se od tohoto roku nachází ve vodách placeného webhostingu, což vyřešilo problémy s konektivitou. Pokoušel jsem se založit "list", resp. "vizitkovník" bederkářů, ovšem pro nezájem jsem od tohoto projektu ve stejném roce opět upustil.

2016

Blog a knižní fotogalerie dostaly novou navigaci a blog byl aktivně využíván. ´Awa rel sekce byla celá přepracována do měsíčního stránkování.

revize a oprava textu: Archer, 26.12. 2016