Obrázek dne - the picture of the day - ’awa rel
Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frederic Remington - The Charge on the Sun-Pole
2603. Art of Frederic Remington
The Charge on the Sun-Pole

4000 x 2515 pix 6.4 MB
... a máme tady konec prázdnin, tedy: zpět do boje!
Source: emuseum.mfah.org
31.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frederic Remington - The Emigrants
2602. Art of Frederic Remington
The Emigrants

3200 x 2145 pix
Odvaha přijít a odvaha bránit svůj způsob života versus... dnešní svět. Tito indiáni jsou z dnešního pohledu agresory, neb pokud to samé dnes udělá evropský domorodec, tak je slunčaty obléknut do slušivého vězeňského obleku až do konce života.
Source: commons.wikimedia.org
30.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frederic Remington - Sign of the Buffalo Scout
2601. Art of Frederic Remington
Sign of the Buffalo Scout

2400 x 1658 pix
... jen pouhá bederka je mezi hřejivým tělem a hřejivým Sluncem.
Source: artsandculture.google.com
29.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frederic Remington - The Blanket Signal
2600. Art of Frederic Remington
The Blanket Signal

1600 x 1093 pix
Přikrývka ve své skvělé univerzálnosti, aneb větší brácha ručníku ze Stopařova průvodce Galaxií. Don´t panick. BTW, v létě nám často stačí jen ta bederka, ručník a přikrývka. :)
Source: collections.mfa.org
28.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Joe Ferrara - Indians and Horses
2599. Art of Joe Ferrara
Indians and Horses

1000 x 788 pix
Červená bederka stojícího indiána je přesně v mém oblíbeném střihu, obrázek mi udělal velkou radost. Škoda, že práce tohoto autora není na internetu příliš vidět.
Source: www.invaluable.com
27.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of John Edward Borein - Buffalo hunt
2598. Art of John Edward Borein
Buffalo hunt

1654 x 1218 pix
Tento jezdec protíná mou fantazii velmi zdařilým způsobem. Přál bych si být po jeho boku a tak, jako je i on, tedy v pouhé bederce, jet na koni v čele těchto krásných (a velmi chutných) zvířat.
Source: N/A 26.8. 2020
Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frederic Remington - Father Lacombe Leading the Indians
2597. Art of Frederic Remington
Father Lacombe Leading the Indians

4000 x 3004 pix
Father Lacombe Heading the Indians.
.... news despatches from Calgary, in the Canadian province of Assiniboia, announced the death of Chief Crowfoot of the Blackfeet Indians, and in the subsequent report of the installation of a new chief over this great tribe was a mention of Father Lacombe. These two, the chief and the priest, were the most interesting and by far the most influential public characters in the newer part of Canada. Together they controlled the peace of a territory the size of a great empire.
Source: collections.gilcrease.org
25.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frederic Remington<br> The Fire Eater Raised His Arms to the Thunder Bird
2596. Art of Frederic Remington
The Fire Eater Raised His Arms to the Thunder Bird

1922 x 3000 pix
Postavit se prakticky nahý přicházející bouři je dílem šílenství a dílem odvahou. Vypadá to krásně a je to indiánské , přestože je to pošetilým nesmyslem. Sám jsem se jako chlapec do podobných rolí několikrát postavil, je to úžasný zážitek.
Source: www.artic.edu
24.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frederic Remington, The Fire-Eater Slung His Victim Across His Pony
2595. Art of Frederic Remington
The Fire-Eater Slung His Victim Across His Pony

2013 x 3000 pix
Tělo nepřítele se stalo jednou velkou trofejí, se kterou bude bezpochyby naloženo po indiánsku. Však už se také zjevně začalo, zlomil bych si poslední šíp z toulce, jestli není právě skalpován, což býval dobrý začátek celkového postupného rozebrání těla.
Source: www.artic.edu
23.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frederic Remington - Indian Fire God (The Going of the Medicine-Horse)
2594. Art of Frederic Remington
Indian Fire God (The Going of the Medicine-Horse)

5472 x 8113 pix
Optikou dobrých a silných trav se dá vidět prakticky cokoliv. Tihle kluci to už ale možná kapku přehnali.
Source: emuseum.mfah.org
22.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frederic Remington - The Transgressor
2593. Art of Frederic Remington
0 The Transgressor

5821 x 83336 pix 6.2 MB
Způsobů zabití nepřítele je nepřeberné množství. V tomto byli indiáni skutečnými mistry, zejména s ohledem na maximalizaci bolesti a utrpení oběti. Někdy ty nejjednodužší způsoby bývají nejvíc kruté; jako například zavěsit nepřítele za nohu před horkou stěnu skal a nechat ho svému osudu.
Source: artsandculture.google.com
21.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frederic Remington - An Episode of the Buffalo Hunt
2592. Art of Frederic Remington - An Episode of the Buffalo Hunt
2494 x 2854 pix
Sny o létání jsou staré jako je i lidstvo samo. Toto však asi nebude ten případ...
Lov bizonů byl nesmírně nebezpečný. Pád z koně byl jen první z celé řady obtíží, které takového lovce čekaly. Po krátkém letu se mohl zranit. Vzápětí na něj mohl padnout kůň. Hned pak jej mohli rozdupat bizoni. Náhodně a nebo i záměrně.
Bederka tohoto indiána je z velmi tenkého pruhu látky a nebo kůže. Spíše jen splývá s řemínkem jeho toulce. S rozkoší bych si jej prohlédl i v jiné situaci. Myslím si, že detaily jeho oděvu by pak mohly být půvabně příjemným zážitkem nejednoho bederkáře / nejedné bederkářky.
Source: collections.gilcrease.org
20.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frederic Remington - Ghost Stories, 1908
2591. Art of Frederic Remington - Ghost Stories, 1908
3292 x 3654 pix
Bederky zde jsou zakryty dalším indiánským oděvem a to celé se ztrácí v noční tmě, přesto tento obrázek dávám do dnešního ´awa rel. Je plný tajemství a dobrodružné krásy. Nemohu si pomoci, našel si mne a já se jeho kouzlu nedokázal ubránit.
Source: artsandculture.google.com
19.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Charles Damrow, Buffalo Hunt
2590. Art of Charles Damrow, Buffalo Hunt
3000 x 2259 pix
Na hřbetech importovaných koní ale jinak stále po staru, tedy, co se týče zbraní a oděvu. Koně indiánů byly pro bizony velmi špatnou zprávou; a to už v době, kdy střelné zbraně byly v řadách indiánů stále ještě nedostuponým luxusem.
Bederka indiána v popředí obrazu je kombinace indiánských slipů a instalovaného flapu. Vypadá to, že se během malování styl bederky indiána měnil za pochodu, nakonec však, podle mne, s dobrým výsledkem.
Source: fineart.ha.com
18.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frank McCarthy, Captured Pony
2589. Art of Frank McCarthy, Captured Pony
3000 x 2257 pix
Stále zalit hřejivým sluncem, s výhledem na déšť. V horkých dnech příjemná věc. Zde s odkloněným koněm, což byla pro indiány vždy velká radost, rozhodně tedy pro aktuálního majitele koně/pony. Původní majitel v této chvíli - s vysokou pravděpodobností - leží kdesi v trávě, probodnut kopím, nahý (bederky byly jednou z trofejí vítězů), bez skalpu... a tak.
Source: fineart.ha.com
17.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frank McCarthy, Driving Them to the Edge
2588. Art of Frank McCarthy, Driving Them to the Edge
2168 x 1600 pix
Zahnání stáda bizonů nad okraj skály byl velmi účinný způsob lovu. Vypadá to romanticky, vypadá to indiánsky a vypadá to skvěle. Když se to maluje na obraz, tak jakýmsi záhadným způsobem indiánům nejen že odpouštíme ten strašlivý masakr celého bizoního stráda, ale dokonce jim držíme palce, ať se jim daří. Přitom je to ve výsledku stejně ohavné, jako když běloši naskákali na vlak a jeli si na prérii ve velkém zastřílet. Nenechme si kazit přívětivě estetický dojem z tohoto krásného obrazu, věci však nejsou černobílé. Je dobré to vědět, zejména v dnešním divném světě, kdy si do evropských domorodců může každý legálně kopnout za... cokoliv.
Source: N/A - lost
16.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frederic Remington, My Second Shot Sent Him Lining Out after His Brother
2587. Art of Frederic Remington
My Second Shot Sent Him Lining Out after His Brother

2550 x 1733 pix
Source: www.lonelyplanet.com
15.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frederic Remington - Ceremony of the Fastest Horse
2586. Art of Frederic Remington - Ceremony of the Fastest Horse
3000 x 2034 pix
Zde létají mezi mužem a ženou jiskry, přestože na obrazu není namalovaná ani jedna. Však také ti koně nejsou okovaní. Tohle je zcela jiný druh jisker. Z těchto vzniká plamen života. Pokud bych měl hádat pokračování příběhu, tak velmi brzo dojde ke spojení této ženy a muže. Pro ní je velmi pohledným partnerem a pro něj je velmi pohlednou partnerkou. Ceremonie s rychlou jízdou to rámují a svým kouzlem to posilují. Nechť si následující noc oba užijí, čekají je ty nejpříjemnější chvíle a po devíti měsících, eventuelně, syn a nebo dcera.
Source: www.artic.edu
14.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Edwin Willard Deming, The War Song
2585. Art of Frederic Remington
Nothing But Cheerful Looks Followed the Bat

4000 x 2411 pix 10.4 MB
Let netopýrů ve večerních hodinách jsem mnohokrát sledoval, ovšm nikdy ne v mé (pouhé) bederce.
Source: www.artic.edu
Alternativní verze obrázku: 0594.jpg (’awa rel 03/2015 ~ 259 KB)
13.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frederic Remington, Rushing Red Lodges Passed through the Line
2584. Art of Frederic Remington
Rushing Red Lodges Passed through the Line

3000 x 2013 pix 11.8 MB
Smrt si na sebe vzala podobu polonahých indiánů a s rozkoší, kterou si samotní indiáni v takových chvílích uměli vychutnat jen v obtížně publikovatelných rozměrech a způsobech, si vzala to své.
Source: www.artic.edu
12.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Edwin Willard Deming, The War Song
2583. Art of Frederic Remington
The Interpreter Waved at the Youth

3000 x 2008 pix 10.8 MB
Na tomto obrázku je velmi zajímavý, tedy mimo jiné, ten mladý indián, který sedí na koni. Tento obrázek jsem hledal ve vysokém rozlišení léta. Právě z toho důvodu, že jsem si chtěl prohlédnout v detailech jezdce na koni. Nejsem zklamán. Doufám, že se tento bederkářský detail obrázku bude líbit i Vám. Jezdec v pouhé bederce na hřbetu koně... nádhera.
Source: www.artic.edu
11.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Edwin Willard Deming, The War Song
2582. Art of Frederic Remington, This Was a Fatal Embarkation
4000 x 2411 pix 12.2 MB
Bederky (provlékačky) v klasickém indiánském stylu jsou do kánoe perfektní... plavky. Já vím, pro mne jsou bederky perfektní prakticky pro jakoukoliv letní aktivitu, na kánoe mám ale slabost. Jsem rád, že nás v tom přístupu k bederkaření coby favorizovaný styl plavek nad i pod říční/mořskou vodu "lítá" víc, než jen má maličkost. Tohle zjištění mi dělá velkou radost.:)
Source: commons.wikimedia.org
10.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Frederic Remington, The Grass Fire (Backfiring), 1908
2581. Art of Frederic Remington, The Grass Fire (Backfiring), 1908
2399 x 1528 pix
The Museum of Fine Arts, Houston, The Hogg Brothers Collection, gift of Miss Ima Hogg.
Source: artsandculture.google.com
9.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Edwin Willard Deming, The War Song
2580. Art of Edwin Willard Deming, The War Song
4000 x 2411 pix
Divoká indiánská srdce v plné síle, touze a kráse. Bylo by mi ctí bojovat po jejich boku, jako i bojovat proti nim. Rozhodně, pokud bych byl indiánským chlapcem, indiánským jinochem a nebo dospělým indiánským bojovníkem. Snad bych jen při tom poprosil správce karmy, aby se při tom raději díval jinam, protože by se mu to možná moc nelíbilo.
Source: N/A - lost
8.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - The Jungle Book Concept Art, Art of Jonathan Bach
2579. The Jungle Book Concept Art
Art of Jonathan Bach

1600 x 900 pix
Mezi gravitací a opičími tlapami. V prima bederce.
Source: bookes-12.blogspot.com
7.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - The Jungle Book Concept Art, Art of Vance Kovacs
2578. The Jungle Book Concept Art
Art of Vance Kovacs

1608 x 894 pix
Source: bookes-12.blogspot.com
6.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Yuan Yunsheng
2577. Art of Yuan Yunsheng
942 x 454 pix
Dojem plavkových adamek... aka flapless simple loincloh.
Source: www.xuehua.us
5.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Eduard Buk Ulreich, Osceola
2576. Art of Eduard Buk Ulreich
Osceola

2000 x 851 pix
Source: americanhistory.si.edu
4.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Eduard Buk Ulreich, Saturiba and Laudonniere
2575. Art of Eduard Buk Ulreich
Saturiba and Laudonniere

2000 x 845 pix
Source: americanhistory.si.edu
3.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Eduard Buk Ulreich, Bimini (Aborigine)
2574. Art of Eduard Buk Ulreich
Bimini (Aborigine)

2000 x 847 pix
Source: americanhistory.si.edu
2.8. 2020

Loinclothed hobby; Obrázek dne - the picture od the day - ’awa rel - Art of Eduard Buk Ulreich, born Guns
2573. Art of Eduard Buk Ulreich
Florida's First Inhabitants

1999 x 833 pix
Source: americanhistory.si.edu
1.8. 2020

This page is part of a website project dedicated to loinclothed theme. Homepage is here.